Moższ łatwo przeglądać aktywność postaci publicznych tylko we wskazanej przez ciebie kwestii. Do dyspozycji masz talebę statystyk z ostatnich 10 lat, listę recydywistów i inne prezentacje danych.
Przykładowe pytanie naprowadzające grupuje incydenty z frazą „polskie obozy śmerci” to łącznie niemal 300 incydentów w ciagu ostatnich lat.
Użytkownicy mogą zgłaszać linki do treści przydatnych do śledzenia przestrzeni publicznej w NiePozwalam.
Zalinkowany tutaj artykuł zawiera idealny zestaw informacji o postaciach publicznych. Są one uporządkowane i możliwe do weryfikacji. http://niezalezna.pl/71591-wczoraj-w-po-i-u-komorowskiego-dzis-u-petru-kim-sa-liderzy-nowoczesnej
Relacje między podmiotami pozwalają na śledzenie przynależności politycznej. Tu widzimy poświadczenie jednej relacji - Leszek MIller i PZPR.
Ale NiePozwalam umożliwia znacznie więcej:
Relacje między podmiotami to całe spektrum wzajemnych interakcji. Oprócz najbardziej czywistych, taj przynależność partyjna, NiePozwalam umożliwia śledzenie wchłonięć i fuzji firm.
Tutaj widzimy ciekawy i nietypowy przypadek. Relacja wchłonięcia organizacji, która została później cofnięta.
Postępek to nie tylko czyn, ale i jego zapowiedź (obietnica, zobowiązanie). Liczy się to, że działanie uczestnika zdarzenia wpływa na innych ludzi. W NiePozwalam taki zarejestrowany postępek nazywany jest stanowiskiem podmiotu w przestrzeni publicznej.
Fałszywe doniesienie prasowe ZDF
W tym przypadku chodzi o doniesienie prasowe, w którym niemiecka ZDF fałszywie opisuje protesty przeciw imigrantom w Polsce 12 września 2015. Kontekst stanowiska to pytanie #66
Zdarzenia mogą mieć wielu uczestników, w tym i biernych, czyli tych, których zdarzenie tylko dotyczy. Możesz zrobić to:
Sędzia Chodkowski skazuje za checę z Baumanem
Zarejestrowanie tego zdarzenia umożliwia wyłapanie konrowersyjnego wyroku jednego z sędziów. Zainteresuje osoby śledzące wymiar sprawiedliwości, ale też i kwestię dekomunizacji.
W czytelny i słabo podatny na rozbieżne interpretacje sposób pokazuje podejście podmiotu publicznego wobec wolności wyrażania opinii.
Pozwala ocenić postępowanie biznesowe monopolisty (lub podmiotu dominującego na rynku) wobec konkurencji.
postawa uczestniczki zdarzenia jest bardzo klarownym zajęciem stanowiska w równie klarownie sformułowanej kwestii: demokracji przedstawicielskiej.
Przyznanie punktu karmy dodatniej lub ujętej (łapka w górę lub w dół) ma więc minimalne ryzyko nieporozumienia i małą przestrzeń do różnych interpretacji.
Pozwala ocenić praktyki biznesowe firmy nie na podstawie opinii w Internecie, ale na podstawie prawomocnego wyroku.
Zdarzenie jest przykładem zarządzania ostrzeżeniami o możliwym pomówieniu i niepełnymi oświadczeniami stron uczestniczących.
Miasto Gdańsk powołuje się na istnienie ustalenia z Wojskiem Polskim (MON). Z kolei dotrzymanie domniemanego oświadczenia jest sprzeczne z regulaminem MON z 2014 roku (w linku), a strona ZHP (mający wg słów burmistrza Gdańska odczytać apel) nie odnosi się w oświadczeniu do kwestii. Harcerz miał odczytać Apel bez wzmianki o katastrofie smoleńskiej.
Ten prezenter zbiera i przetwarza wszystkie relacje polityków i partii politycznych. Umożliwia szybkie sprawdzenie ilości skoków polityka z partii do partii.
W pierwszym zdarzeniu wysunięto zarzuty co do postaci publicznej. W drugim zdarzeniu dziennikarz śledczy Witold Gadowski abij argumenty wysunięte przez podiot wypowiadający się wcześniej.
Odpowiedzialność za czyny w przestrzeni publicznej.
Przykład z Włoch na to, że można być pociągniętym do odpowiedzialności za nawet minimalny wpływ na kształt przestrzeni publicznej.
Mikke to modelowy skoczek partyjny i postać sypiąca kontrowersyjnymi wypowiedziami. Jest dzięki temu idealnym przykładem pokazującym funkcje przetwarzania danych przez NiePozwalam.
W czytelny sposób Facebook ujawnia stanowisko w jasno sprecyzowanej kwestii.
Pozwala to na przyznanie temu podmiotowi plusa lub minusa be konieczności roztrząsania niejasnych racji.
To główna, sztandarowa funkcja całej aplikacji. Pozwala uszeregować komitety wyborcze uczestniczące w wyborach względem dowolnego jednego lub kilku kryteriów
Ranking można ustawić za pomocą parametrów linka na konkretny zestaw kwestii, takich jak wolność wyrażania opinii, poglądy w kwestii aborcji itp.
Głosowanie portfelem to jedna z nielicznych wolności, która nie jest ograniczana przez system prawny.
Ten temat grupuje kwestie, które mogą decydować, czy kupujący produkty i usługi chce lub nie chce wspierać producenta. Może to być podejście do klienta, wsparcie przez producenta określonych ideologii itp.
Pytanie (kwestia) pozwala uzyskać listę wszystkich zgłoszonych incydentów użycia frazy.
Podmioty, które jej użyły mogą następnie być dodane do czarnej listy i bojkotowane. Lub wspierane.
Funkcja "Twierdzenie" pozwala sporządzić listę argumentów na poparcie lub przecących jakiejś tezie.
Jeśli szykujesz się na dyskusję w zdefiniowanym temacie, wystarczy, że wydrukujesz listę i posłużysz się nią w czasie rozmowy.
Aplikacja NiePozwalam nie zmusza do wdawania się w definiowanie poglądów stron - podmiotu publicznego i użytkownika. Zachowanie podmiotu publicznego użytkownik może polubić nawet wtedy, gdy się nie zgadza się z postacią w tej konkretnej kwestii.
Przykład z JOW-ami jest świetny, bo mamy właśnie taki przypadek - Kukiz sam przyznaje, że JOW-y to rozwiązanie pośrednie, a tak naprawdę jest za innym rozwiązaniem. Pozornie to hipokryzja, ale rzeczywistość jest bardziej skomplikowana. Dla Kukiza JOW-y to rozwiązanie tymczasowe, co uzasadnia
Podstawą dla wyznaczenia osób odpowiedzialnych jest raport NIK. W raporcie NIK wskazano osoby odpowiedzialne i chociaż nie odbył się proces i nie nastąpiło skazanie winnych zaniżenia wyceny, to wskazano osoby odpowiedzialne za sprzedaż.
To świetny przykład tego, że ocena zdarzeń i wskazanie osób odpowiedzialnych za ich przebieg przebiega równolegle do sankcji regulowanych przez system wymierzania sprawiedliwości.
Kolejną sprawą jest manipulacja źródła informacji. W swoim artykule portal niewygodne.info.pl fałszywie podał kwotę 6 milionów PLN, choć chdziło o kwotę daleko większą, o czym świadczy tekst money.pl.
Jest to ciąg wypowiedzi jednej osoby publicznej na wiele tematów.
Przykład pokazuje, że jedno zdarzenie może grupować kilka stanowisk tego samego podmiotu, a więc nie za uczestnictwo w zdarzeniu podmiot publiczny podlega ocenie, ale za konkretne wypowiedzi i czyny, które przedsięwziął w jego trakcie.
Portal (autor tekstu nieujawniony) opublikował informację o raporcie NIK w sprawie sprzedaży Polskich Hut Stali podając drastycznie zaniżoną informację o kwocie sprzedaży.
Wydawca treści również może podlegać ocenie - za wiarygodność wynikającą z ilości incydentów manipulacji treścią, cenzurę itp.
Tutaj widzimy, że możemy prześledzić ilość zdarzeń zarejestrowanych w aplikacji NiePozwalam, a przy tym zobaczyć, czy wystąpiły jakieś kontrowersje w kwesti którejś z dostarczonych treści.
Być może zupełnie przygodnie, ale Tusk - zostawszy poliglotą - wygłosił przemówienie po bułgarsku, wywołując u Bułgarów falę przyjaźni do naszego kraju.
Tu ujawnia się jeden z "myków" aplikacji NiePozwalam - wyjątki. Na lini czasu postępków danej postaci publicznej może być szereg zdarzeń pokazujących jedno stanowisko, ale to właśnie postępek odwrotny, wyłamujący się ze wzorca, jest najbardziej wartościowy poznawczo.
Temat gorący i pozwalający wychwycić niuanse zachowań rozmaitych podmiotów.
Oprócz pięciu posłów głosujących przeciw penalizacji (sprawa jest oczywista), od decyzji wstrzymało się PO. Partia miała sensowne uzasadnienie - kwestię swojej poprawki sformułowania "zbrodniach ukraińskich nacjonalistów" na słowa o "zbrodniach banderowskich nacjonalistów", co ma w przyszłości ułatwić dialog ze stroną ukraińską.
To zdarzenie pozwala użyć jednej z ciekawszych funkcji aplikacji NiePozwalam. Dla niektórych decyzji wstrzymanie się od głosu jest opowiedzeniem się za którymś z wariantów. To zależy od kontekstu. Wstrzymanie się od głosu posłów PO może być traktowane jako zajęcie stanowiska pojednawczego w sprawie banderyzmu, ale może być postrzegane jednocześnie w innym, ważniejszym (?) aspekcie postępkiem w intencji dozwalania na szkalowanie dobrego imienia Polski i narodu polskiego.
Dodatkowym elementem jest powiązane wykopu dodane przez użytkownika `mikolaj_o`: klik. W żadnym miejscu publicznie dostępnych na stronie `lorealdlakobietinauki.pl` zasad przyznawania stypendium nie ma sprzeczności zawierającej treść Rekrutacja realizowana w ramach projektu, prowadzonna jest z zachowaniem równości szans, w tym z zachowaniem zasady róności płci
.