Data: sobota 26 stycznia 2013
Karta zdarzenia: (uczestników: 1) Źródło w Internecie
Kraj: Belgia
Źródło:
www.msz.gov.pl
| 9 lat temu
Zdarzenie w kontekście kwestii
Użycie frazy "polskie obozy zagłady"
Uczestnik... Nieprawidłowy zwrot pojawił się 26 stycznia w artykule opisującym wycieczkę edukacyjną belgijskich licealistów do niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Do redaktora naczelnego gazety z żądaniem korekty zwrócił się bezpośrednio Ambasador Artur Harazim. Sprostowanie opublikowano 1 lutego. (MSZ).
Jego słowa: „polski obóz zagłady” (Poolse uitroeiingskampen)
Opis jeszcze nie został uzupełniony Szczegóły zachowaniaOdpowiedź na pytanie naprowadzające wspomaga wyszukiwanie postaci o zbliżonych poglądach. Nie służy do wyznaczania poglądu w kwestii.
Zobacz listę postaci publicznych, które mają względem ciebie zbieżne lub sprzeczne poglądy
Podobni do mnieSłowa: to na przykład obietnica, deklaracja, pogląd. Ogólnie: ktoś jedynie mówi, że coś zrobi, np. groźby.
działanieTo rzeczywisty czyn, który jest realizacją jakichś poglądów w raktyce, realizacją obietnicy lub zmienia status prawny innych osób. Będzie to głosowanie w sejmie, realizacja przyrzeczenia, realizacja groźby itp. Ważne uściślenie: słowami można też działać - do tego służą performatywy takie jak "niniejszym ogłaszam was mężem i żoną". Czyn osoby upoważnionej to nie słowa (ja udzielę wam małżeństwa), ale działanie.
(wynikają z zachowania - odgadnięte)To na przykład obietnica, deklaracja, pogląd. Ogólnie: ktoś jedynie mówi, że coś zrobi, np. groźby.
Zapisz ten plik graficzny, lub wklej do siebie kod HTML. Kod prowadzi do poniższego linka:
https://niepozwalam.pl/qr/ens/453