Kraj: Niemcy
Opis: Niemiecki sędzia
Źródło:
ndie.pl
| 8 lat temu
Zdarzenie w kontekście kwestii
Wolność słowa i głoszenia opinii ważniejsza niż prawo do urażania się i polityczna poprawność
Uczestnik... Sędzia Hans Hlavka z Drezna uznał 43-letniego obywatela Niemiec za winnego umieszczenia we wrześniu 2014 roku na Facebooku komentarzy poniżających uchodźców takimi określeniami jak „bydło”, „lumpy” i „gnojowizna”. .
Jego słowa: Oskarżony „poniżał godność uchodźców i zakłócił tym samym spokój publiczny”
Opis jeszcze nie został uzupełniony Szczegóły zachowaniaOdpowiedź na pytanie naprowadzające wspomaga wyszukiwanie postaci o zbliżonych poglądach. Nie służy do wyznaczania poglądu w kwestii.
Zobacz listę postaci publicznych, które mają względem ciebie zbieżne lub sprzeczne poglądy
Podobni do mnieSłowa: to na przykład obietnica, deklaracja, pogląd. Ogólnie: ktoś jedynie mówi, że coś zrobi, np. groźby.
działanieTo rzeczywisty czyn, który jest realizacją jakichś poglądów w raktyce, realizacją obietnicy lub zmienia status prawny innych osób. Będzie to głosowanie w sejmie, realizacja przyrzeczenia, realizacja groźby itp. Ważne uściślenie: słowami można też działać - do tego służą performatywy takie jak "niniejszym ogłaszam was mężem i żoną". Czyn osoby upoważnionej to nie słowa (ja udzielę wam małżeństwa), ale działanie.
(wynikają z zachowania - odgadnięte)To na przykład obietnica, deklaracja, pogląd. Ogólnie: ktoś jedynie mówi, że coś zrobi, np. groźby.
Zapisz ten plik graficzny, lub wklej do siebie kod HTML. Kod prowadzi do poniższego linka:
W zdarzeniu #4959 uczestniczył Hans Hlavka---(brak tytułu)
https://niepozwalam.pl/qr/ens/882