Zobacz, jak zachowali się uczestnicy zdarzenia. Osądź ich postępowanie, aby dodać do czarnej lub białej listy nie tylko bezpośrednich uczestników, ale i podmioty zależne i podległe - np. partię w przypadku polityka, lub markę w przypadku produktu.
Przypisz wybrany podmiot go do zdarzenia bez określania pytania. To wystarczy do oceny jego postępowania. Kontekst uzupełni moderator.
---
Gazeta Wyborcza: dziecku będzie lepiej u pary homoseksualnej niż w sierocińcu
XXx
Co zrobił... (felieton)
Gazeta Wyborcza publikuje nieoznaczony jako opinia tekst Teresy Jakubowskiej, w którym autorka stwierdza, że niezgoda na prawo adopcji dzieci przez pary homoseksualne ("pary nieheteronormatywne") to przejaw zapyziałości. Posługuje się przy tym w tytule nieuźródłowionym, a więc w domniemaniu samodzielnie wymyślonym cytatem argumentu strony przeciwnej ("dziecku będzie lepiej w ierocińcu niż u pary homoseksualnej"), który jednak zasadniczo prawidłowo oddaje stanowisko przeciwników ideologicznych. Artykuł dodatkowo nie zawiera argumentacji merytorycznej, np. odniesienia do kryzysu wartości rodzinnych, który zagraża biologicznej egzystencji mieszkańców Polski, a w pobocznym wątku - monoetniczności, która przez przeciwników jest uważana za fundament utrzymania ładu społecznego.
Co powiedział...
Jego/jej słowa:"Dziecku będzie lepiej w sierocińcu niż u pary homoseksualistów"? Nagonka na wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja znowu uświadamia mi, że Polska nie jest państwem w pełni europejskim, ale jakimiś zapyziałymi peryferiami Europy.
Poglądy powszechne w Europie są w Polsce traktowane jako nienormalne. Ci wszyscy krytykanci uważają, że lepiej, żeby dziecko zostało w sierocińcu, było bez przerwy narażone na przemoc, także seksualną, a więc było głęboko nieszczęśliwe, niż żeby znalazło miłość i poczucie bezpieczeństwa u rodziców adopcyjnych - pary nieheteronormatywnej. Przecież to absurd.
zzz
(Przydziel punkt „zasługi” lub „przewiny”, w ten sposób Dodasz postać do twojej czarnej lub białej listy)
Tutaj możesz przydzielić punkty karne i punkty zasług za zachowanie w zdarzeniach.
Kolor okienka postaci oznacza zgodność zachowania z twoją odpowiedzią na pytanie naprowadzające.
Kwestie, w któych kontekście działali uczestnicy
Uczestnicy swoim zachowaniem odnoszą sie do kwestii określonych w następujących pytaniach naprowadzających:
Jeśli twoim zdaniem uczestnik odpowiada na więcej niż jedno pytanie...
Przypisz inną odpowiedź
Jeśli twoim zdaniem zachowanie uczestnika zostało błędnie określone, możesz zignorować stanowisko przypisując mu ważność „0” lub po prostu zgłosić własne stanowisko.
Przypisz inną odpowiedź
Stanowiska mogą edytować wyłącznie moderatorzy.
Lista zdarzeń w jakiś sposób powiązanych więzią przyczynowo-skutkową:
Jeśli twoim zdaniem uczestnik odpowiada na więcej niż jedno pytanie...
Przypisz inną odpowiedź
Jeśli twoim zdaniem zachowanie uczestnika zostało błędnie określone, możesz zignorować stanowisko przypisując mu ważność „0” lub po prostu zgłosić własne stanowisko.
Przypisz inną odpowiedź
Stanowiska mogą edytować wyłącznie moderatorzy.
Alternatywne narracje, sprostowania, źródła danych i inne informacje pozwalające zrozumieć różne punkty widzenia na to zdarzenie:
Brak powiązanych
Dodaj powiązane
Zgłoś treść, która pomoże zrozumieć znaczenie zdarzenia i zachowania jego uczestników. Może to być alternatywny opis zdarzenia (sprostowanie pomówienia, odmienny punkt widzenia).
Powiązane
Galeria wzorców decyzyjnych
Wzorce, którym nadałeś ważność 3
Tylko dla zalogowanych!
Komunikaty i ostrzeżenia
CSI NiePozwalam: Popraw treść
Jeśli zdarzenie wymaga dopracowania, poniżej pojawią się zgłoszone problemy. Pomóż innym - postaraj się zaradzić problemom wymienionym poniżej.
Pomóż ulepszyć to zdarzenie: znajdź osobę bezpośrednio odpowiedzialną, zweryfikuj prawdziwość informacji itp.
Grupy zadaniowe
Ustaw ważność tego zdarzenia na `2` lub `3`, aby dołączyć do generowanej automatycznie grupy zadaniowej.
Ilość osób deklarujących chęć działania w tej sprawie: 0