Oceniaj postępki i szukaj sobie podobnych poglądami
Przeglądaj zachowania uczestników zdarzeń w przestrzeni publicznej. Oceniaj ich zgodność z własnymi przekonaniami, aby automatycznie tworzyć czarną listę.
Stanowiska uczestników zdarzeń:
1
| Twierdzenia:
1
Poproś o powiadomienie:
Czy Polska powinna przyjmować imigrantów bez względu na kraj ich pochodzenia?
O co chodzi
Narzędzia
Ujawnione stanowisko
Czy już oceniłeś
W zdarzeniu #12564 uczestniczył Robert Gwiazdowski---(brak tytułu)...
XXx
Co zrobił... (felieton)
Robert Gwiazdowski stwierdza, że Polska potrzebuje 5-10 milionów emigrantów, w tym Hindusów, Wietnamczyków i Chińćzyków. W dalszej wypowiedzi głosi, że są potrzebni nie tylko do pracy (np. w branży opieki nad osobami starszymi), ale (co mówi już nie wprost) do przyniesienia siły roboczej potrzebnej w obliczu załamania zastępowalności pokoleń i zapewnienia siy roboczej potrzebnej do utrzymania ludzi niezdolnych do pracy (starszych pokoleń).
Co powiedział...
Jego/jej słowa: (1:15.40) Potrzebujemy tak mniej więcej tak z 5, może 10 milionów imigrantów. Tak, do roboty. Ale nie tylko. (...) Dzisiaj, jakbyśmy ich wyrzucili, to jutro gospodarka stanie. Na przykład rynek usług opiekuńczych. A jak rynek usług opiekuńczych się zawali, to wiele kobiet, które dziś pracuje, nie pójdzie do pracy (...) bo będą musieli albo zostać z dziećmi, albo z rodzicami.
(1:17.47) No oczywiście mamy jeszcze Wietnamczyków, Chińczyków i Hindusów. Ich jest naprawdę w Polsce juz sporo. I oni tu przyjeżdżają nie po zasiłek. No przecież te zasiłki są śmieszne. Oni tu przyjeżdżają do roboty. Prawda? I moim zdaniem oni są nam potrzebni. Dlaczego? No właśnie. Sto kobiet rodzi 130 dzieci. To... 65 jest dziewczynek. Jak one utrzymają poziom dzietności swoich mam. (...) No i niech te 25 dziewczynek utrzyma 65 babć. A i jeszcze siebie i swoje dzieci. (...) Gospodarki są tym silniejsze, im podaż pracy jest silniejsza.
zzz
Kolor sygnalizuje zgodność z twoją odpowiedzią naprowadzającą:
Czy to, co zrobił uczestnik jest zgodne z twoimi poglądami lub odczuciami? Przydziel punkt karmy - dodatni lub ujemny. Te punkty pomogą ci zbudować ranking mniejszego zła. Mogą one być dziedziczone w relacjach: Np. partia zbiera bęcki za członków, koledzy partyjni za siebie nawzajem. To pozwoli wyliczyć, która partia najmniej naświniła względem twoich poglądów. Zobacz przykładowy Ranking mniejszego zła