Łatwy start

Skuteczność czy prostota?

NiePozwalam to nie zabawka, choć może przynieść dużo satysfakcji. Skuteczność stoi u nas na pierwszym miejscu - kosztem przejrzystości interfejsu. Tutaj nauczysz się, jak używać aplikacji NiePozwalam, ale też minimalnym wysiłkiem usuniesz z interfejsu to, co ci przeszkadza.

Krok 1: Zrozum jak działa i do czego służy NiePozwalam

Do czego to służy?

Wkurza cię, gdy firmom czy politykom uchodzi na sucho?

Celem powstania NiePozwalam jest zmienić środowisko działania postaci publicznych, aby maksymalnie uprzykrzyć życie tym, którzy robią, co robią licząc na bezkarność i bierność ofiar.

NiePozwalam śledzi uczynki i wzajemne powiązania wszelkich postaci publicznych.

Jak to działa?

Uczestnicy zdarzeń coś mówią, robią lub ogólnie — wpływają na bieg wydarzeń. My to rejestrujemy, a ty dostajesz podany na tacy bilans zasług i przewin. Względem dowolnych kryteriów.

Dorobek postaci publicznych (firmy, politycy, partie) jest dziedziczony w relacjach między nimi: partia przejmuje bęcki za swoich członków i odwrotnie. Efektem są rankingi i zestawienia takie jak te poniżej:

Krok 2: NiePozwalam to kombajn do wszystkiego. Odrzucić wszystkie funkcje i treści, które cię nie interesują.

Dostosuj filtry treści

Żeby informacja była pożyteczna, musi jej być mało. Tu możesz przykroić aplikację odrzucając wszystko, co uważasz za mało ważne.

Tematy Kwestie

Wyczyść filtry

Nie interesuje cię polityka? Możesz też wyłączyć WSZYSTKIE TEMATY i tryby pracy! (funkcja w przygotowaniu) KLIK!

Wyczyść do zera!

Włącz to co niezbędne

Aktywuj wybiórczo pytania (kwestie): KLIK!, lub całe ich zestawy KLIK!, np. 'wyborcze', 'zakupowe'.

Tematy Pytania

Zmień typ interfejsu

Ten sam efekt osiągniesz przełączając się na inny interfejs. Wybierz ten, który ci najbardziej przypasował.

Zadaniowo Interfejsy

Krok 3: Określ swoje poglądy. To według nich zliczają się przewiny i zasługi postaci publicznych.

Sprawy, które cię interesują

W tej chwili mamy około stu pytań naprowadzających. One pomogą ci wyłowić z nawały informacyjnej to, co cię interesuje. Np. listę wypowiedzi o niemieckich obozach zagłady

Odpowiadaj Przykłady

Jednym kliknięciem - wzorce

Pełny automat. Wybierz wzorzec sobie najbliższy. Może to być Józef Piłsudski, ale też świadomy obywatel i wiele innych. Pomysł: jednym kliknięciem sprawdzisz, jak w najbliższych wyborach zagłosowałby Piłsudski.

Wybierz Przykład

Ustaw odpowiedzi naprowadzające

Podpowiedź: możesz sklonować wzorzec, a potem zmodyfikować niektóre jego odpowiedzi.

Tematy Kwestie

Krok 4 Gotowe! Możesz teraz używać wszystkich naszych mini-aplikacji! Jeśli masz pomysł na ich ulepszenie, zostaw słówko w komentarzach. Powodzenia!

Klikaj na guziki aby wylosować nowy obiekt: polityka, partię itp. Rankingi i zestawienia można dostosować na biegu. Możesz zmienić wzorzec decyzyjny, typ badanego podmiotu lub klasy podmiotów (partia, firmy produkujace wskazany produkt) lub kryterium przyznawania punktów karnych i ich dziedziczenia przez powiązaneze sobą postacie.

Możesz zobaczyć, jak znana ci postać historyczna lub spółczesna patrzy na świat i wpływa na niego. Wybierz wzorzec Głosuj jak Piłsudski, by posortować partie polityczne względem zgodności z poglądami marszałka. Innymi słowy, pożycz poglądy od postaci, której ufasz!

Tu warto nadmienić, że gotowe wzorce poglądów można dowolnie modyfikować.

Funckcje NiePozwalam umożliwiają prześwietlanie historii obecności publicznej każdego podmiotu, zaczynając od artysty niezależnego, a kończąc na megakorporacjach. Możesz badać ich zgodność słów i czynów (stopień hipokryzji)

Śledź konkretną postać

- jej postępki i powiązania (Jej profil pojawi się poniżej)

Ranking mniejszego zła

To ranking możliwy dla podmiotów dowolnego typu i klasy. Możesz zobaczyć ranking "przewin" i "zasług" zględem dowolnego zestawu kryteriów, lub tylko jednego.

Rankingi mniejszego zła dla partii politycznych

Znajdź postać podobną do ciebie

Zobacz do kogo ci najbliżej. Znajdź sojuszników, których będziesz mógł wesprzeć decyzjami wyborcy i klienta... albo zbojkotować.

Porównaj poglądy

Badaj konkretny temat

Spoóśród puli zdefiniowanych kwestii wskaż tą, która cię interesuje, np. liberalizacja aborcji, podwyższenie kwoty wolnej itp.

Tutaj zobaczysz losowy obiekt

Aplikacja w trakcie budowy